Logo
  • Grooming salon
  • "Amaltea Studio"
  • w Szczecinie

Pielęgnacja maltipoo

Maltipoo to rasa psa, która powstała z krzyżówki między pudlem a maltańczykiem. Są to małe, urocze i inteligentne psy, które zyskują na popularności jako towarzysze dla rodzin, osób starszych i singli. Ze względu na ich długie i gęste futro, wymagają regularnej pielęgnacji, aby pozostać czystymi, zdrowymi i pięknie wyglądającymi. Jak strzyc pekińczyka Maltipoo to rasa psa, która powstała z krzyżówki między pudlem a maltańczykiem. Są to małe, urocze i inteligentne psy, które zyskują na popularności jako towarzysze dla rodzin, osób starszych i singli. Ze względu na ich długie i gęste futro, wymagają regularnej pielęgnacji, aby pozostać czystymi, zdrowymi i pięknie wyglądającymi.

Oto kilka porad dotyczących pielęgnacji maltipoo:

  1. Kąpiel Kąpiel psa jest ważna, ale zbyt częste kąpiele mogą uszkodzić skórę i sierść maltipoo. Zaleca się kąpiel raz na 2-3 miesiące lub wtedy, gdy jest to konieczne. Używaj łagodnego szamponu dla psów i dokładnie spłucz futro, aby uniknąć podrażnień skóry.
  2. Czesanie Maltipoo mają długą i gęstą sierść, która wymaga regularnego czesania, aby uniknąć plątania i zaplątywania włosów. Zaleca się codzienne czesanie, zwłaszcza w okolicy uszu, brzucha i pachwin, gdzie łatwo tworzą się plątki. Używaj grzebieni i szczotek odpowiednich dla psów o długiej sierści.
  3. Strzyżenie Strzyżenie sierści maltipoo jest konieczne, aby utrzymać jej zdrowie i urodę. Zaleca się przycięcie sierści raz na 6-8 tygodni, aby uniknąć zbyt długiej sierści, która może prowadzić do plątania i zaplątywania. Możesz samodzielnie przyciąć sierść psa lub skorzystać z usług profesjonalnego groomera.
  4. Pielęgnacja uszu Uszy maltipoo są podatne na infekcje, dlatego ważne jest, aby je regularnie czyszczyć. Użyj łagodnego płynu do czyszczenia uszu i delikatnie przetrzyj wnętrze ucha wilgotnym wacikiem. Nie wkładaj nic do ucha psa, ponieważ możesz uszkodzić jego błonę bębenkową.
  5. Pielęgnacja zębów Zdrowie jamy ustnej maltipoo jest równie ważne co pielęgnacja sierści. Zaleca się regularne czyszczenie zębów psa, aby uniknąć powstawania kamienia nazębnego i chorób dziąseł. Użyj specjalnej szczoteczki i pasty do zębów dla psów oraz dodatków do żywności, takich jak kości do gryzienia, aby pomóc w utrzymaniu zdrowych zębów i dziąseł
Podsumowanie: Pamiętaj, że maltipoo to rasa psa, która wymaga regularnej pielęgnacji

Powiązane usługi