Jak strzyc yorka

Jeśli masz Yorka i chcesz nauczyć się jak go strzyc, to jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule omówimy krok po kroku, jak skrócić sierść Yorka.
Jak strzyc yorka
Przed przystąpieniem do strzyżenia Yorka, należy odpowiednio go przygotować. Przede wszystkim, należy wykąpać psa i dokładnie wysuszyć jego sierść. Następnie, należy dokładnie rozczesać włosy, aby nie było żadnych plątów lub kołtunów.
 • Krok 1: Przygotowanie narzędzi
  Przed przystąpieniem do strzyżenia Yorka, należy przygotować odpowiednie narzędzia. Będą potrzebne nożyczki do strzyżenia, grzebień do sierści, trymer do uszu i łap, nożyczki do przycinania włosów wokół oczu, a także patyczki do uszu.
 • Krok 2: Strzyżenie ciała Yorka
  Zacznij od strzyżenia sierści na ciele Yorka. Przytrzymaj jego sierść między palcami, a następnie powoli przycinaj nożyczkami, tak aby sierść była krótka i równa. Pamiętaj, aby nie przycinać zbyt krótko, aby nie uszkodzić skóry Yorka. W czasie strzyżenia staraj się równomiernie rozczesać sierść i regularnie ją przycinaj.
 • Krok 3: Strzyżenie uszu i łap
  Następnie, należy przyciąć sierść wokół uszu i łap Yorka. Użyj trymera do uszu i łap, aby usunąć nadmiar sierści. Zwróć uwagę na to, aby nie przyciąć zbyt krótko, aby nie zranić psa. Staraj się wykonać to jak najdelikatniej, aby York czuł się komfortowo.
 • Krok 4: Przycinanie sierści wokół oczu
  W przypadku Yorka, którego sierść jest długa, często potrzebne jest przycięcie sierści wokół oczu. Użyj nożyczek, aby przyciąć sierść z delikatną ręką. Pamiętaj, aby nie przycinać zbyt krótko, aby nie uszkodzić oczu Yorka.
 • Krok 5: Dokładne wykończenie
  Na koniec, należy dokładnie oczyścić sierść Yorka z odciętych włosów i sprawdzić, czy nie zostały żadne nierówności. W razie potrzeby, przyciąć delikatnie z pozostałych miejsc na ciele Yorka.

Podsumowanie:

Strzyżenie Yorka to ważna czynność, która powinna być wykonywana regularnie, aby zapewnić psu wygodę i zdrowie. Przygotowanie narzędzi, dokładne roz

Adres groomerskiego salonu "Biały pies"

Krzysztofa Marlicza 26C, 71-246 Szczecin

Telefon salonu groomerskiego:
692 631 906
Godziny otwarcia:
 • Poniedziałek - Piątek 10:00 - 18:00
 • Sobota 10:00 - 14:00
 • Niedziela - nieczynne