Jak strzyc pekińczyka

Jeśli jesteś właścicielem pekińczyka, wiesz już zapewne, jakie to wspaniałe zwierzęta. Pekińczyki to psy o długiej historii i doskonałym charakterze, jednak ich długa, jedwabista sierść wymaga regularnej pielęgnacji. W tym artykule przedstawimy Ci kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji pekińczyka.
Jak strzyc pekińczyka
 • Kąpiel
  Pekińczyki nie wymagają częstych kąpieli, ale trzeba dbać o to, aby ich sierść była czysta i zdrowa. Zaleca się kąpiel co 6-8 tygodni, lub gdy sierść jest brudna. Podczas kąpieli używaj łagodnego szamponu, który nie podrażni skóry pekińczyka. Po umyciu, dokładnie wysusz sierść pekińczyka, najlepiej używając suszarki do włosów
 • Czesanie
  Sierść pekińczyka wymaga codziennego czesania, aby zapobiec kołtunieniu i plątaniu. Zaleca się używanie miękkiego, metalowego grzebienia, który nie uszkodzi sierści. Pekińczyki mają długą sierść na twarzy, co wymaga częstszego czesania, aby zapobiec wypadaniu włosów w okolicy oczu.
 • Strzyżenie
  Regularne strzyżenie sierści jest kluczowe dla utrzymania zdrowia i higieny pekińczyka. W zależności od długości sierści, należy przycinać ją co kilka miesięcy, aby zachować odpowiednią długość. Warto zwrócić uwagę na to, aby nie przyciąć zbyt krótko, aby nie uszkodzić skóry pekińczyka.
 • Pielęgnacja oczu i uszu
  Pekińczyki mają skłonność do wypadania włosów w okolicach oczu, co może prowadzić do podrażnień i infekcji. Należy regularnie czyścić okolice oczu, używając delikatnego płynu do czyszczenia oczu. Uszy pekińczyka wymagają również regularnej pielęgnacji. Trzeba je regularnie sprawdzać, czy nie ma w nich nadmiaru woskowiny, a także przycinać nadmiar sierści, aby zapobiec infekcjom.
 • Zdrowa dieta
  Pekińczyki mają skłonność do tycia, dlatego ważne jest, aby ich dieta była zdrowa i zrównoważona. Zaleca się stosowanie karmy wysokiej jakości, która zawiera odpowiednią ilość białka i innych składników odżywczych.

Podsumowanie:

Pekińczyki to piękne i inteligentne psy, ale ich długa sierść wymaga regularnej pielęgnacji.

Adres groomerskiego salonu "Biały pies"

Krzysztofa Marlicza 26C, 71-246 Szczecin

Telefon salonu groomerskiego:
692 631 906
Godziny otwarcia:
 • Poniedziałek - Piątek 10:00 - 18:00
 • Sobota 10:00 - 14:00
 • Niedziela - nieczynne